Po wcześniejszym śniadaniu wszyscy uczestnicy warsztatów udali się do Warszawy. Był to dzień odpoczynku od malowania i fotografowania.
Bezpośrednio z Radziejowic, cała grupa udała się do Centrum Weterana, gdzie przywitał ją dyrektor Centrum płk Leszek Stępień. Udzielił on krótkiej informacji na temat nowelizacji Ustawy o weteranach działań poza granicami państwa oraz zadaniach i przedsięwzięciach realizowanych przez Centrum.
Następnie uczestnicy warsztatów zostali zapoznani z salą tradycji oraz zwiedzili wystawę o Polkach w Legii Cudzoziemskiej. W imieniu wszystkich biorących udział w Warsztatach, do księgi
honorowej wpisał się weteran poszkodowany Szymon Mutwicki.
Na zakończenie wizyty w Centrum Weterana, delegacja biorących udział w Warsztatach w składzie Zofia Janik i Halina Kutrzyk - matki żołnierzy poległych na misjach oraz Grzegorz Rankan - weteran poszkodowany i Adrian Polipowski - syn weterana złożyli wiązankę kwiatów pod pomnikiem Żołnierzy poległych w działaniach poza granicami państwa oraz zapalili znicz pod tabliczkami upamiętniającymi każdego z poległych żołnierzy. Było to moment wyjątkowo wzruszający, szczególnie dla rodziców tych którzy zginęli.
Następnie, dzięki życzliwości dyrekcji Muzeum Powstania Warszawskiego, wszyscy uczestnicy Warsztatów, nieodpłatnie zwiedzili jego zasoby. Była to niezapomniana lekcja historii nie tylko na temat Powstania Warszawskiego, ale również na temat życia w stolicy w całym okresie całej okupacji hitlerowskiej. Niektórzy „fotografowie” wykorzystali pobyt w muzeum do doskonalenia swoich umiejętności w zakresie wykonywania zdjęć w warunkach bardzo ograniczonej widoczności.
Wszyscy wrócili do Radziejowic zmęczeni, ale jednocześnie pełni wrażeń i refleksji.