foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy wszystkich kochających wojsko i żołnierzy


EKSCYTUJĄCE SPOTKANIE

W dniu 14.11.2015 roku w Warszawie odbyło się pierwsze spotkanie żon weteranów!

Czytaj więcej

Pejzaże Radziejowickie

INFORMACJA O WARSZTATACH MALARSKO-FOTOGRAFICZNYCH DLA WETERANÓW I ICH RODZIN „PEJZAŻE RADZIEJOWICKIE”

czytaj więcej

Koleje Mazowieckie

OFERTA

czytaj więcej

Inteligentny DOM

Twój dom, Twoja wyobraźnia. Z nami każdy dom może stać się inteligentny. 570 257 501

czytaj więcej

MECENASI

 

logomazowsze

 logomazowsze

CPKpraga logo

 

logowbkaa

 

pco

 

sprint air

 

 

tramwaje

 

budimex

 skm logo

wkd logo

 

 wb group

 

WIL 

 herb warszawa

 

mpro

  

LOGO MPT 

 MPUK 

 

GGKO

 

logo airbus

 

 ITWL znak 2

 

SPONSORZY I PARTNERZY

tago

 

 

logoBudowlana

 

 

 logoostropol

 

 pwz

 

amw

 

 

palac

 

PZL kalisz

 

 

mza

 

 koleje mazowieckie

 

Metro Warszawskie logo

 

robyg

 

celstan

 

DGT

 

 

instytut lotnictwa300x58

 

 

MPO 

 

warsztaty2019 2a

warsztaty2019 2b

Po pierwszym wspólnym śniadaniu i krótkim spotkaniu organizacyjnym, wszyscy uczestnicy IV Malarsko – Fotograficznych Warsztatów Terapeutycznych dla weteranów misji pokojowych i ich rodzin organizowanych przez Fundację „Nikt Nie Zostaje” natychmiast udali się do przydzielonych im pomieszczeń.

Grupa malarska pod okiem swojego instruktora p. Anny Zalewskiej – Falińskiej zajęła „Kuźnię”, natomiast, grupa fotograficzna udała się do sali Katheris.

Po przygotowaniu swoich stanowisk do malowania, Malarze rozpoczęli prace koncepcyjne nad wyborem tematów prac (jedna z nich ma przedstawiać pejzaż mazowiecki) oraz wykonywaniem szkiców.

Z kolei Fotografowie, po otrzymaniu od instruktora p. Rafała Siderskiego podstawowej wiedzy na temat czasów naświetlania, przysłony, światłoczułości oraz kadrowania, wykorzystując bezdeszczową pogodę,

udali się w plener celem wykonania pierwszych artystycznych fotografii.

Zarówno jedna jak i druga grupa z przerwą na obiad aktywnie pracowała do wieczora.

Po kolacji, dzięki uprzejmości Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach, wszyscy uczestnicy Warsztatów skorzystali z prawdziwej „uczty dla uszu” wysłuchując koncertu muzyki poważnej Orkiestry Historycznej i Janusza Wawrowskiego, grającego na skrzypcach zbudowanych przez Antonio Stradivariego.

Po trudach podróży w dniu poprzednim, nieco zmęczeni, ale pełni werwy do rozwijania swoich pasji malarskich i fotograficznych, uczestnicy wręcz rwą się do rozpoczęcia zajęć w grupach. Więc po śniadaniu i krótkim zebraniu, na którym omówiono wszelkie kwestie organizacyjne, grupa malarska wraz ze swoim instruktorem artystą plastykiem Andrzejem Laskiem udała się do „Kuźni” (jeden z obiektów kompleksu Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach), natomiast grupa fotograficzna z wykładowcami Akademii Fotografii w Warszawie panami Łukaszem Halczukiem i Arturem Świerszczem zajęła „Salę koncertową”.

Niestety pogoda nas nie rozpieszcza. Padający od ranna deszcz uniemożliwiał pracę w plenerze. W tej sytuacji niektórzy członkowie grupy malarskiej, wykorzystując krótkie przerwy w opadach, wyszli na zewnątrz celem zrobienia zdjęć, które następnie posłużyły im do wykonania szkiców. Pozostali skupili się na malowaniu martwej natury.

Z kolei w grupie fotograficznej, wykładowcy wykorzystali czas niepogody na omówienie teorii związanej z profesjonalnym wykonywaniem fotografii.

Po obiedzie uczestnicy warsztatów, Pani prezes Fundacji „Nikt nie zostaje” Jadwiga Zakrzewska, oraz kadra wysłuchali pogadanki pt. „Droga” wygłoszonej przez pana Łukasza Zakrzewskiego. Była to niezmiernie ciekawa opowieść o jego podróżach „Szlakiem Orlich Gniazd” oraz drogą św. Jakuba w Portugalii i Hiszpanii. Zainteresowanie pogadanką był bardzo duże co przejawiło się „gradem pytań”. Jednakże ostatecznie wzięły górę zasadnicze cele warsztatów, czyli rozwijanie pasji malarskich i fotograficznych i wszyscy uczestnicy warsztatów ponownie rozeszli się do swoich zajęć.

Wieczorem z kolei była „uczta” dla miłośników piłki nożnej. Ostatni mecz eliminacji mistrzostw świata „Rosja 2018”, rozgrywany przez reprezentację Polski z Czarnogórą, wywołał ogromne zainteresowanie w wśród zdecydowanej większości mężczyzn biorących udział w warsztatach. Ponieważ do oglądania meczu potrzebna jest właściwa atmosfera, wszyscy zainteresowani zebrali się w doraźnie zorganizowanej sali telewizyjnej gdzie po gorącym dopingu i zakończeniu meczu wspólnie cieszyli się ze zwycięstwa naszej drużyny 4:2 i w konsekwencji awansu do finałów mistrzostw świata.

warsztaty2019 2c

patroniMedialni

VIDEO

BURSZTYN

Bursztyna

 

WYSTAWA PRAC WETERANÓW PKiN 2018

wystawa2018

 

WARSZTATY TERAPEUTYCZNE 2017

Warsztaty2017

 

BAL WETERANA 2017 PULS

balweterana2017puls

 

BAL WETERANA 2017

Bal Weterana 2017

 

WARSZTATY 2016

tv

 

WYSTAWA 2016 

wystawa2016

PATRONAT MEDIALNY

ZBiAMbiale2

 

 

TVP3