foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy wszystkich kochających wojsko i żołnierzy


EKSCYTUJĄCE SPOTKANIE

W dniu 14.11.2015 roku w Warszawie odbyło się pierwsze spotkanie żon weteranów!

Czytaj więcej

Pejzaże Radziejowickie

INFORMACJA O WARSZTATACH MALARSKO-FOTOGRAFICZNYCH DLA WETERANÓW I ICH RODZIN „PEJZAŻE RADZIEJOWICKIE”

czytaj więcej

Koleje Mazowieckie

OFERTA

czytaj więcej

Inteligentny DOM

Twój dom, Twoja wyobraźnia. Z nami każdy dom może stać się inteligentny. 570 257 501

czytaj więcej

MECENASI

 

logomazowsze

 logomazowsze

CPKpraga logo

 

logowbkaa

 

pco

 

sprint air

 

 

tramwaje

 

budimex

 skm logo

wkd logo

 

 wb group

 

WIL 

 herb warszawa

 

mpro

  

LOGO MPT 

 MPUK 

 

GGKO

 

logo airbus

 

 ITWL znak 2

 

SPONSORZY I PARTNERZY

tago

 

 

logoBudowlana

 

 

 logoostropol

 

 pwz

 

amw

 

 

palac

 

PZL kalisz

 

 

mza

 

 20 lat KM logo

 

Metro Warszawskie logo

 

robyg

 

celstan

 

DGT

 

 

instytut lotnictwa300x58

 

 

MPO 

 

  

dzien6a

2020.10.08 - Dzień szósty

Od rana, zarówno wśród malarzy jak i fotografów panowało ogromne poruszenie. Malarze wykonywali jeszcze ostatnie pociągnięcia pędzlem i kończyli werniksowanie obrazów, natomiast fotografowie wykonywali ostatnie portrety oraz poprawki wykonanych fotografii. 

Jeszcze przed obiadem rozpoczęły się prace nad skomponowaniem wystawy obrazów oraz przygotowaniem multimedialnej prezentacji najlepszych fotografii.

Wszyscy uczestnicy Warsztatów z żalem, ale jednocześnie z dumą z wykonanych obrazów i fotografii „zwijali” swoje stanowiska pracy.

Do godz. 15.00 wystawa obrazów i prezentacja multimedialna były gotowe.

Punktualnie o 17.00 w Nowym Domu Sztuki Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach, rozpoczęła się uroczystość zamknięcia Warsztatów. Po krótkim powitaniu zebranych, przez kierownika

Warsztatów płk rez. Jerzego Szczepańczyka, uczestnicy uroczystości wysłuchali recitalu znanej sopranistki Pani Magdaleny Tunkiewicz - Zakrzewskiej. Przepięknie wykonała ona kilka najpiękniejszych i najbardziej znanych melodii z literatury polskiej i światowej. W podziękowaniu za wspaniały występ pani Magdalena Tunkiewicz - Zakrzewska otrzymała od uczestników Warsztatów obraz namalowany przez żonę weterana panią Julitę Polipowską oraz bukiet kwiatów.

Po tym, prowadzący uroczystość kierownik Warsztatów płk rez. Jerzy Szczepańczyk podziękował uczestnikom za zaangażowanie i zdyscyplinowanie, instruktorom - pani Annie Zalewskiej - Falińskiej i panu Adrianowi Cuperowi za wsparcie i pomoc oraz pani Agnieszce Klawinowskiej za opiekę psychologiczną udzielaną uczestnikom Warsztatów.

Specjalne podziękowania prowadzący skierował pod adresem dyrekcji i personelu Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach za bardzo szeroką  pomoc udzielaną kadrze Warsztatów w organizacji wszystkich organizowanych przedsięwzięć. Pomoc ta miała szczególne znaczenie z uwagi na obostrzenia wynikające z rosnącej fali zakażeń  COVID-19.

Następnie Prezes Fundacji „Nikt Nie Zostaje” Pani Jadwiga Zakrzewska oficjalnie przywitała uczestników Warsztatów oraz zaproszonych gości: przedstawiciela Centrum Weterana - pana płk rez. Mariusza Pogonowskiego oraz prezesa Stowarzyszenia „Rozbiegamy Nowy Dwór Mazowiecki”, które regularnie włącza weteranów misji poza granicami państwa ich rodziny do

przedsięwzięć organizowanych przez Stowarzyszenie - pana Karola Bielca

Pani Prezes podziękowała mecenasom, sponsorom i osobom wspierającym  Fundację, dzięki którym możliwe było zorganizowanie Warsztatów. Szczególne słowa wdzięczności skierowała pod adresem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego - głównego sponsora Warsztatów.

Po tym, przedstawieni zostali wszyscy uczestnicy Warsztatów i zebrani obejrzeli multimedialną prezentację wybranych fotografii.

W imieniu dyrektora Centrum Weterana, gratulacje dla Fundacji za organizację Warsztatów oraz życzenia wszelkiej pomyślności wszystkim uczestnikom i ich rodzinom przekazał płk rez. Mariusz Pogonowski. Wręczył on również wszystkim uczestnikom upominki przygotowane przez Centrum.

Następnie pan Karol Bielec w imieniu NSZZ Solidarność Regionu Mazowsze wręczył pani prezes Jadwidze Zakrzewskiej statuetkę z okazji 40-stej rocznicy powstania Związku.

W imieniu uczestników Warsztatów głos zabrał ojciec Tomasza poległego na misji poza granicami państwa Pan Andrzej Ługowski, który podziękował Zarządowi Fundacji za organizację Warsztatów oraz inne formy pomocy weteranom i ich rodzinom, a także kadrze Warsztatów za pomoc otrzymywaną w czasie ich trwania. Życzył on również Fundacji wielu dalszych inicjatyw oraz sukcesów w realizacji przedsięwzięć na rzecz weteranów, a Pani Prezes wręczył bukiet pięknych kwiatów.

Zamykając Warsztaty, Pani Prezes Jadwiga Zakrzewska, zaprosiła wszystkich do obejrzenia wystawy wykonanych prac, która zostanie zorganizowana w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Niestety z uwagi na ograniczenia związane z pandemią Koronawirusa w tym roku nie planuje się uroczystego otwarcia wystawy. Ponadto poinformowała, że wszyscy uczestnicy Warsztatów otrzymają certyfikaty uczestnictwa, które ze względu na ograniczenia wynikające z pandemii, zostaną im przekazane w dniu następnym.

Uroczystość zakończyła wspólna kolacja podczas której omawiano głównie dalsze możliwości niesienia pomocy weteranom działań poza granicami państwa oraz sposoby realizacji kolejnych programów Fundacji „Nikt Nie Zostaje”.

dzien6

VIDEO

BURSZTYN

Bursztyna

 

WYSTAWA PRAC WETERANÓW PKiN 2018

wystawa2018

 

WARSZTATY TERAPEUTYCZNE 2017

Warsztaty2017

 

BAL WETERANA 2017 PULS

balweterana2017puls

 

BAL WETERANA 2017

Bal Weterana 2017

 

WARSZTATY 2016

tv

 

WYSTAWA 2016 

wystawa2016

PATRONAT MEDIALNY

ZBiAMbiale2

 

 

TVP3